japoniskas sodas Lt


2011 m. vasaros pabaigoje lankėmės Mažučiuose. Ten atokioje laukymėje žemaitis p. Šarūnas Kasmauskas kuria didžiausią Europoje japonišką sodą. Iškart atrodė, kad nieko įspūdingo neišvysime, iš tolo matėsi dideli laukai ir neaukšta augalija..
Tačiau įžengus į pažymėtą takelį mus pasitiko tobulai nupieštas gamtos paveikslas sukurtas iš trijų pagrindinių akcentų -  augalų, vandens ir akmenų, kurie nesirungia tarpusavyje savo spalvų gama.Japoniškam sodui būdingas santūrumas.


Iš smėlio, akmenų supilti kalneliai ir kalveles, sukurti upeliai, kriokliai ir tvenkiniai, kurių planuojami net penki.


Kiekviena salelė ar takelis atrodė lyg naujas sodas, tačiau visi sudaro bendrą darnią visumą ir atkartoja gamtos esmę.
Pagrindinius darbus atlieka atvykę japonai. Planuojama sukurti japonų menų mokyklėlę.Sode dominuoja augalai augantys rūgščioje dirvoje - rododendrai, azalijos, magnolijos.Kadangi buvo vasaros pabaiga, augalai buvo peržydėję, visur karaliavo žalia spalva, tik daug kur puikavosi raudonieji klevai.


Sužavėjo beržų salelės.
Vietinė gidė pasakojo, kad čia suvežta 1716 medžių, 15000 įvairių krūmų, kurie beveik visi atvežti iš Japonijos, akmenų apie kelias dešimtis tūkstančių tonų.


Apsilankėme ir arbatos namelyje, kur mergina japonė, skambant maloniai japonų muzikai, siūlo paskanauti jų tradicinę arbatą.

Šalia arbatos namelio įsikūrusi bonsų sala.


Išvykstant lauktuvėms nusipirkome japoniškų klevų ir sietmino mažus daigelius. Žiūrėsime gal ir pas mus sėkmingai užaugs..

2 komentarai:

 1. Džiaugiuosi Jus atradus :).
  Labai gražūs vaizdai. Praeitą rudenį planavau aplankyti šį parką, bet taip ir nepavyko (labai gaila). Bet šiais metais - būtinai! Manau, jog rudenį jis turėtų būti gražiausias, tai įrodo Jūsų nuotraukos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ačiū Aukse kad apsilankėte mano kukliame dienoraštyje :)
   parke daug augalų žydinčių pavasarį (magnolijos, sakuros, azalijos) tad gal pavasarį jis vis tik bus gražesnis .. na išbandysime :)

   Panaikinti

Ačiū apsilankius ir palikus šiltą žodį. Jei kartais neatsakysiu į Jūsų komentarą, atleiskite, tuomet apsilankysiu Jūsų tinklapyje. salma

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...