anyžinis lofantasPavasarį, kaip ir visi žemės mylėtojai, sukuosi prie sėklų stendų. Labai pamėgau prieskonines ir vaistines žoleles. Užkliuvo ant sėklų pakelio stilingi mėlyni žiedai. Tai daugiametis anyžinis lofantas (Lophanthus anisatus Benth.). Šiltnamyje pasėtos sėklos puikiai sudygo, pavasarį perkelti  daigai prigijo ir gražiai žydėjo. 

Trys viename :) - prieskonis, vaistažolė ir puošni gėlė.

 Lofantas turi labai daug mikroelementų, aplenkia net ženšenį, daug eterinių aliejų. Pastebėjau, kad jį gausiai lanko bitės, nes labai medingas ir jos surenka labai daug medaus. 

Tibeto medicina rekomenduoja anyžinio lofanto arbata gydyti virškinamojo trakto ligas, gastritą, skrandžio ir žarnyno susirgimus. Pasižymi antibaktericidiniu veikimu, mažina kraujo spaudimą, gerina medžiagų apykaitą.
Lapeliai anyžiaus kvapo ir labai tinka paskaninti žuvį. 
Lofantai atsparūs sausrai, bet šaltą žiemą, kaip rašoma, ne visada atlaiko. Mano daugelis daigų sėkmingai peržiemojo. Atželia balandžio pabaigoje, žydėti pradeda birželio pabaigoje ar liepos pradžioje. Pjaunama žolė masinio žydėjimo pradžioje, rugpjūčio pradžioje arba viduryje. 


1 komentaras:

  1. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

    AtsakytiPanaikinti

Ačiū apsilankius ir palikus šiltą žodį. Jei kartais neatsakysiu į Jūsų komentarą, atleiskite, tuomet apsilankysiu Jūsų tinklapyje. salma

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...