Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Šveicarija

Kelionės yra priešnuodžiai prietarams, 
aklam prisirišimui ir siauram mąstymui. 
Markas Tvenas 


š.m. liepos pabaigoje, draugai pasiūlė prisijungti keliauti kemperiu, link Šveicarijos. Su džiaugsmu sutikome, nes ten buvome seniai ir visada svajojome dar kartą nuvykti. Namelis ir maistas su savimi, puiki kompanija ir nuotaika - tad pirmyn :)
 Šveicarija savo plotu yra mažesnė už Lietuvą.
Anksti ryte kirtome Lenkijos sieną. Antrą vakarą kertame Čekijos sieną. Pirma nakvynė MikulovRyte kertame Austrijos sieną. Vaizdai pro langą gražėja, jau turime kur paganyti akis. Laukuose masiškai auginamos saulėgrąžos, vynuogės, moliūgai, ganosi pilkos karvės :)

Pravažiuojame nuostabų POYSDORF vyndarių miestą. 
Kavinių terasose pergolės apaugintos vynuogėmis, atrodo labai gražiai, tad puiki idėja.  Viduryje miesto nuostabi berniuko statula, nešanti ant karties vynuogių kekes. Matyt tai miesto simbolis.
Pravažiuojame Wienn centrą. Sustojimui neturime laiko, tad tik grožimės pro langą.
Austrijos laukuose dominuoja nuostabūs kalnų šlaitai ir akmenys. Laukai tvarkomi globaliai, lyg būtų tvarkomas vienas mažas darželis, prižiūrimas kiekvienas kvadratėlis. Matėsi daug vėjo jėgainių ir saulės kolektorių.
Pravažiuojame miestelį Strengberg. Kalnuotose vietovėse nameliai lyg iš pasakos. 
Dominuoja ruda namelių spalva. Darželiuose plačiai auginamos hortenzijos, rudbekijos, flioksai, kosmėjos.
Privažiuojame ENNS miestelį, Salzburg – Miuncheną.
Atsiveria nuostabūs vaizdai, kalnai aukštėja, namelių stogai natūralios rudos spalvos, 
karvės čia jau šviesiai rudos :)
Pavakary atvykstame į nuostabų kurortinį miestelį LINDAU

Seniau buvome trumpam čia užsukę, nuostabus uostas šalia ežero vilioja daugybę turistų. Iš uosto garlaiviu galima nuvykti į Šveicariją. Jis visai netoli mūsų, tad atostogaujant atvykti kelioms dienoms, tikriausiai išeitų pigiau, nei ramus poilsis Palangos paplūdimyje. Saloje yra puikus parkas.

Lindau kempinguose vietos negauname tad pajudame link BREGENZ kuris yra visai šalia. 
Lindau ir Bregenz yra prie Bodensee ežero, kuris apjungia tris valstybes: 
Vokietiją, Austriją ir Šveicariją.
Pravažiuojant miestelį matome daugybę turistų, besiilsinčių stovyklautojų. Puikus kurortinis miestas, su puikiai išvystyta kurortine infrastruktūra,  garsėjantis Bregenzo tarptautiniu festivaliu. Kiekvienam pagal poreikius galima rinktis: plaukioti kruiziniu laivu aplink ežerą, pėsčiomis eiti kalnų trasomis, keltis keltuvu ir grožėtis panorama, žaisti golfą ar leisti vakarą kazino.  
Apsistojame Bregenz, kempinge Bodensee Bregenz 

Bodensee ežeras

Ryte tuneliu atvykstame į Šveicariją.
Pakeliui užsukame į nykštukinę Liechtenstein kunigaikštystę. Gyventojų skaičius apie 35000, plotas truputį daugiau nei 160 km2. šalies saugumu ir užsienio politika rūpinasi Šveicarija. Dėl aukšto pragyvenimo lygio vadinama "mokestiniu Alpių rojumi".


Vaikštinėjame po šalies sostinę VADUZ miestą. Miestas neturi nei oro uosto, nei geležinkelio, centre viena ilga gatvė turistams, garsėja mieste eksponuojamomis sklulptūromis, filatelistų hobiu.
Vaduz pilis, kuri priklauso karališkąjai Liechtenšteino šeimai. Tam tikromis valandomis priima turistus. Ankstesnėje kelionėje buvome ten užlipę, bet tuo metu rūmai buvo uždaryti, taigi ir dabar, tiksliai nežinodami ar jie mus priims, atsisakėme  pasilaipiojimo :)

visi klevai su desantinio tipo kelnėmis :) 
ačiū Rasai už suflerį, kad tai platanai. 
Mieste didelios prabangos nesimato, tiesiog labai tvarkingas miestelis.
Gal išskirtinumą demonstruoja prabangios mašinos. Gyventojai kartu labai originalūs - kažkurio namelio kieme pastebiu auginant rugius :) (o gal kviečius).
Skulptūrų parkas Bad Ragartz


kairėje Sons of Tesenery  (Tesenery sūnūs) Milan Spacek (Schweiz) 
dešinėje Gordian V Dietrich Klinge (Deutschlad) 2007

kairėje Lichtenšteino mokesčių inspekcijos pastatas

Nr. 99 Haneke Beamount (Belgien) 2009 

šalia šios figūros norėjosi prisėsti šalia..  nostalgiškai priminė pasisveikinimą prieš treniruotės pradžią... man ji labai patiko. Oss..To be or not to be (Būti arba negali būti)
Keld Moseholm (Danemark) 2008

Zwei Licht - Prismen von Heinz Mach 2002 m.
(Dvi šviesos prizmės)  8-10 m.
Turtas priklauso Foundation šeimai.

Dallol III Velasco Vitali (Italien) 2011  

Romos katalikų bažnyčia


Neužilgo išvykus už Vaduz, pasukame link Chur – į 19 kelią, pakilimas į kalnus serpantinais. 
Laukia didelis išbandymas vairuotojui ir automobiliui. 
Atsiveria nenusakomo grožio kalnai.. Kadangi išlipti galimybių nebus, nors ir nukenčia kokybė, paveiksluoju pro langą. visos kalnuotos pievos nuošienautos idealiai.
Į pagalbą ateina ir vietinės karvutės, taip išsprendžiama šienavimo problema. 
Kaip šalies paveldas, saugomos senovinės trobelės šienui. Jų lygumose visur pilna. Sustojame kalnų miestelyje SEDRUN   Oberalp regione.

visur karaliauja skydalapės pelargonijos

puiki idėja su akmens skalda ir tvoros segmentais

Miestelyje turistų paslaugoms žygio trasos pėsčiomis, dviračiais, 50 km ilgio ir 1450-2350 m aukščio slidinėjimo trasos.


toliau pakylame į viršukalnę Oberalp Pass 2044 m. Graubunden/Uri

 Oberalp ežeras.

Užkaito ne tik kemperio kaladėlės, bet ir vairuotojo padai :) jis nedvejodamas šoko į ežerą.  Nekreipdami dėmesio, kad šalia sniegas šoko iš paskos ir kiti...:) jie atsidūrė lyg šulinyje.. vanduo buvo kaip reikiant šaltas.

 geležinkelio ir kelio tunelis, Reino šaltinis.

dairytis po augalus labai trūko laiko, tad džiaugiausi, kad šie augalai augo tiesiog šalia takelio.
Geležinkelio stotis Oberalppass turi tris platformas,
aukščiau yra Oberalp slidinėjimo zonos.


 Reino šaltinis (Rheinquelle)


Oberalp Pass švyturys


Po maudynių užkandome ir pasvarsčius, nusprendėme atsisakyti 19 kelio maršruto dėl aukščio, tad leisimės žemyn ir darysime nedidelį lanką.
kelionės tęsinys vėliau :)

Komentarai

 1. Vaizdai tiesiog gniaužia kvapą !
  Labai lauksiu tęsinio.

  Auksė

  AtsakytiPanaikinti
 2. Belas fotografias de lindos lugares....
  Cumprimentos

  AtsakytiPanaikinti
 3. Wcale się nie dziwię, ze jesteś zachwycona Szwajcarią, bo to piękny, górzysty kraj. Byłam tam już trzy razy i też bym tam ponownie pojechała. Zrobiłaś cudowne zdjęcia. Ciekawe, co to za tajemniczy obiekt latał. Pozdrawiam serdecznie.
  Aš nesu nustebęs, kad jums malonu su Šveicarija, nes ji yra graži, kalnuota šalis. Aš ten jau tris kartus, ir aš norėčiau eiti, vėl dingo. Jūs padarė nuostabų vaizdą. Įdomu, ką paslaptingas objektas plaukioja. Pagarbiai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Hello, salma.

   Your work is embraced in your gentleness.
   And sweet message charms my heart.

   The prayer for all peace.
   I wish You all the best.

  Have a good day. from Japan, ruma ❀

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ooooo, cia tai suprantu atostogos! Sitiek ispudziu, sitiek nematyto grozio! Labai dziaugiuosi uz jus ir su jumis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nepaprasti peizažai :) čia tai bent kelionė
  Beje, 'klevai su desantinio tipo kelnėmis' - platanai. Nuostabiai atrodo ta jų žievė

  AtsakytiPanaikinti
 7. didelis aciu Aukse, Fernando, Giga, ruma, Noke, Marty, Siga, Lasse, Rasa uz palaikyma:) na ten tikras rojus sukurtas gamtos ir puoselejamas zmogaus ranku.. jis pats kalba uz save.. ir tai lyg siol mano akyse.. negaliu atsidziaugti tokia kelione.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Siauralapis gaurometis (ožkarožė)

Žiūrėdama rusiškus video reportažus apie pirtis, žolelių vartojimą, išvydau augalą, kuris pasirodė man matytas. Perverčiu nuotraukas ir tikrai atrandu įžymųjį gaurometį, kitaip dar vadinamą  "Ivan čai" arba ožkarože, kuris šią vasarą pas mus augo pakrantėje. Atrandu daug informacijos internete apie šią arbatą. Pasirodo turinti daug vitamino C, daugiau nei juodieji serbentai, slopina piktybinių ląstelių augimą, teigiamai veikia širdies darbą, gerina prostatos veiklą. Arbata nuo senų senovės buvo labai vertinama Rusijoje ir buvo labai brangi.  
 Pastebėjau, kad visą žydėjimo laiką gaurometį gausiai lankė bitės. Pasirodo ožkarožės medus pats saldžiausias ir biteles aprūpina duona, pilnas straipsnis čia


Žolininkas-vaistininkas Virginijus Skirkevičius apie Ivan čai:

"Kiekvienuos namuos turėtų būti gauromečio ir šaltalankio džiovintų lapų arbatos, kurią galima gerti kasdien ir kuri turi daug flavonoidų – stiprinančių imunitetą, turinčių priešvėžinių ir kitų galių, yra tarsi na…

augalų gydymas natūraliomis priemonėmis

Asiūklis (Equisetum spp.) turinti daug mineralinių medžiagų žolė. Šiuose augaluose slypi nemažas kiekis kobalto, kalcio, silicio dioksido. Augalus galima reguliariai girdyti iš asiūklių paruoštu vandens tirpalu, naudoti kaip trąšą. Kelias saujas asiūklių susmulkinus užpilti litru vandens, užvirti ir pavirinti apie 2 val. ant silpnos ugnies. Ataušinus, nukošti ir purkšti miltlige apniktus augalus (rožes, serbentus ir kt.) ir kitomis grybelinėmis ligomis.
Asiūkliai ištraukia į paviršių ne tik dirvožemį maitinančias medžiagas, bet ir valo užterštą dirvožemį sunkiaisiais metalais.
Dar apie asiūklį čia(miltlige susirgusi gvaizdūnė)
Česnakas.Sutrinti keletą nedidelių česnako galvučių ir užpilti litru vandens, pavirti 5 min., ataušinti, nukošti.

Svogūnas. Dvi saujas svogūnų laiškų pamirkyti 5 ltr. vandenyje, nukošti ir kas dvi savaites profilaktiškai purkšti augalus nuo miltligės, o sergančius augalus purkšti dukart per savaitę.
Svogūnai ir česnakai turi antibakterinių savybių, todėl gali b…

katžolė citrininė

Citrininė katžolė (nepeta cataria L. citriodora)
Daugiametis vaistinis augalas. Pagal aprašymus internete, tai kačių pamėgtas augalas, gaminami žaislai katėms, prikimšti katžolės žaliavos. Sugundė ji mane prieš keletą metų prie sėklų stendo tuo, kad yra melisų skonio. Ir tikrai, arbata kvepia kaip melisa, nežinodamas gali suklysti. Vėlų vasaros vakarą, užplikytas žalias lapelis kvepiančios katžolės, puikus pasirinkimas prieš miegą. Rašoma, kad katžolė turi ir vaistinių savybių. Mano mėgstamas mišinys: katžolė, raudonėlis, truputis juozažolės ir maža dalis vaistinio šalavijo. Kaip rašoma, visos jos turi bendras savybes: ramina nervų sistemą, gydo nemigą, mažina stresą, naikina mikrobus, stiprina organizmą, gerina virškinimą, peršalus palengvina atsikosėjimą, gydo bronchitą, astmą. 
Pažymima, kad katžolė turi daugiau raminamųjų medžiagų nei valerijonas. Gerina organizmo atsparumą ligoms, turi teigiamos įtakos širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos darbui, gerina apetitą. 


Katžolė pir…