Margainis tikrasis

Margainis, tikrasis /Silybum marianum/Carduus marianus/

Vienmetis augalas, labai panašus į laukuose augantį margainį. Susidomėjau juo, nes ant sėklų pakelio buvo rašoma, kad valo kepenis, apsaugo nuo kenksmingo vaistų poveikio, moterims pagreitina ateinančias jų švelnumo dienas :). Taigi pabandžiau užauginti. Pavasarį šiltnamyje užaugo tik keletas daigelių. Jau vos jiems ūgtelėjus išryškėjo lapų dekoratyvumas. Pasak legendos, baltos dėmės ant lapų, tai iš Mergelės Marijos krūtų ištiškęs pienas. Tikrai nesitikėjau, kad užaugs toks didelis augalas.. augo daliniame pavėsyje, žemė sunki ir drėgna, užgožė šalia augantį saldymedį, užaugo apie 1,80.. o jau badosi vaje. Taigi tokį ežį reikėtų sodinti prie pat kraštelio, kad mažiau su juo kontaktuoti. Šiuo metu sėklos pilnai subrendusios ir ruošiasi išskristi. 

Vaistams galima naudoti jaunus lapelius, vaisius ir šaknis. Apie vaistines galias ir naudojimą randama daug informacijos internete.


lyg ežiukas margainis savo spygliais bado rusmenę. 


dar neišsiskleidęs žiedas
žydėjimo metu.

5 komentarai:

 1. Margainis!

  Salma I love this Flower!

  Have a good Week.
  Brasil.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. this flower very very hunger :) good day and you.

   Panaikinti
 2. Pavasarį mąsčiau pirkti ar ne šį augaliuką, nes labai gražūs jo lapai. Bet kadangi jis buvo vienmetis, susilaikiau :). Žiūrėdama nuotraukas tikrai žaviuosi juo. Įdomu, ar kitais metais jis pats pasisės ar ne ? Lauksiu istorijos pratęsimo :).
  Auksė

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aukse manau jis pasises :) tik va vietos reikalaus, tad dovanosiu ir tau jei ka ;)

  AtsakytiPanaikinti

Ačiū apsilankius ir palikus šiltą žodį. Jei kartais neatsakysiu į Jūsų komentarą, atleiskite, tuomet apsilankysiu Jūsų tinklapyje. salma

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...