Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Saulės miestas rudenį


Truputį apie savo gimtąjį miestą Šiaulius. 

Saulės laikrodžio aikštė.
St.Kuzmos iš bronzos išlieta ir paauksuota skulptūra "Šaulys".  
Saulė, Šaulys ir Laikas - trys miesto simboliai paminėti šioje aikštėje.
 1236 m. rugsėjo 22d. netoli miesto vyko Saulės mūšis, iš Šaulio buvo kildinamas mūsų miesto vardas 
ir nurodomas Laikas, kuris prabėgo nuo miesto paminėjimo dienos (1524m.).

tolumoje renesansinio stiliaus miesto katedra (1595m.)

Senosios miesto kapinės. Seniausio antkapio data 1801 m. Jos vertos atskiro pasakojimo. Talkšos ežeras. 


Geležinė lapė

Ežero pakrantę saugo didžiulė geležinė lapė. Tai šiauliečio dizainerio Viliaus Purano darbas miesto tūkstantmečiui paminėti. Skulptūros ilgis 25 m., aukštis apie 7 metrus, viduje įmontuota širdis, kurioje surašyti palinkėjimai ateinančioms kartoms. Manoma, kad šioje vietoje pradėjo kurtis miestas. 
Komentarai

 1. Tikras Saulės miestas, nutviekstas rudeniškos saulės.
  Senokai nebuvau Šiauliuose...

  Auksė

  AtsakytiPanaikinti
 2. Belas fotografias...Espectacular....
  Cumprimentos

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na bardzo wysokiej kolumnie stoi Strzelec, widać go z pewnością z daleka. Lis ślicznie wygląda na tle jesiennego krajobrazu. Pozdrawiam.
  Labai didelis stulpelis yra Šaulys, pamatysite, kad jis iš tolo. Sau atrodo gana fono Rudens peizažas. Tavo.

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Siauralapis gaurometis (ožkarožė)

Žiūrėdama rusiškus video reportažus apie pirtis, žolelių vartojimą, išvydau augalą, kuris pasirodė man matytas. Perverčiu nuotraukas ir tikrai atrandu įžymųjį gaurometį, kitaip dar vadinamą  "Ivan čai" arba ožkarože, kuris šią vasarą pas mus augo pakrantėje. Atrandu daug informacijos internete apie šią arbatą. Pasirodo turinti daug vitamino C, daugiau nei juodieji serbentai, slopina piktybinių ląstelių augimą, teigiamai veikia širdies darbą, gerina prostatos veiklą. Arbata nuo senų senovės buvo labai vertinama Rusijoje ir buvo labai brangi.  
 Pastebėjau, kad visą žydėjimo laiką gaurometį gausiai lankė bitės. Pasirodo ožkarožės medus pats saldžiausias ir biteles aprūpina duona, pilnas straipsnis čia


Žolininkas-vaistininkas Virginijus Skirkevičius apie Ivan čai:

"Kiekvienuos namuos turėtų būti gauromečio ir šaltalankio džiovintų lapų arbatos, kurią galima gerti kasdien ir kuri turi daug flavonoidų – stiprinančių imunitetą, turinčių priešvėžinių ir kitų galių, yra tarsi na…

augalų gydymas natūraliomis priemonėmis

Asiūklis (Equisetum spp.) turinti daug mineralinių medžiagų žolė. Šiuose augaluose slypi nemažas kiekis kobalto, kalcio, silicio dioksido. Augalus galima reguliariai girdyti iš asiūklių paruoštu vandens tirpalu, naudoti kaip trąšą. Kelias saujas asiūklių susmulkinus užpilti litru vandens, užvirti ir pavirinti apie 2 val. ant silpnos ugnies. Ataušinus, nukošti ir purkšti miltlige apniktus augalus (rožes, serbentus ir kt.) ir kitomis grybelinėmis ligomis.
Asiūkliai ištraukia į paviršių ne tik dirvožemį maitinančias medžiagas, bet ir valo užterštą dirvožemį sunkiaisiais metalais.
Dar apie asiūklį čia(miltlige susirgusi gvaizdūnė)
Česnakas.Sutrinti keletą nedidelių česnako galvučių ir užpilti litru vandens, pavirti 5 min., ataušinti, nukošti.

Svogūnas. Dvi saujas svogūnų laiškų pamirkyti 5 ltr. vandenyje, nukošti ir kas dvi savaites profilaktiškai purkšti augalus nuo miltligės, o sergančius augalus purkšti dukart per savaitę.
Svogūnai ir česnakai turi antibakterinių savybių, todėl gali b…

katžolė citrininė

Citrininė katžolė (nepeta cataria L. citriodora)
Daugiametis vaistinis augalas. Pagal aprašymus internete, tai kačių pamėgtas augalas, gaminami žaislai katėms, prikimšti katžolės žaliavos. Sugundė ji mane prieš keletą metų prie sėklų stendo tuo, kad yra melisų skonio. Ir tikrai, arbata kvepia kaip melisa, nežinodamas gali suklysti. Vėlų vasaros vakarą, užplikytas žalias lapelis kvepiančios katžolės, puikus pasirinkimas prieš miegą. Rašoma, kad katžolė turi ir vaistinių savybių. Mano mėgstamas mišinys: katžolė, raudonėlis, truputis juozažolės ir maža dalis vaistinio šalavijo. Kaip rašoma, visos jos turi bendras savybes: ramina nervų sistemą, gydo nemigą, mažina stresą, naikina mikrobus, stiprina organizmą, gerina virškinimą, peršalus palengvina atsikosėjimą, gydo bronchitą, astmą. 
Pažymima, kad katžolė turi daugiau raminamųjų medžiagų nei valerijonas. Gerina organizmo atsparumą ligoms, turi teigiamos įtakos širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos darbui, gerina apetitą. 


Katžolė pir…