Amarai


Beveik visų, nesumedėjusių, žalių augalų sultis siurbiantys amarai yra vieni aršiausių kenkėjų. Jie gali būti žali, rudi ar net juodi. Augalo lapai akivaizdžiai susiraito, bet pakenkia amarai ir stiebams, žiedams bei šaknims. Amarus globoja skruzdėlės, nes joms patinka amarų skystos išmatos. Jos išnešioja amarus prie skaniausių augalo vietų. Kad amarai neatsirastų, pavasarį reikia kontroliuoti skruzdėlių migracijas, stabdyti jų persikraustymą į medžius įvairiomis lipniomis juostomis. Skruzdėlėms nepatinka mėtos ir česnakai. 
Apsaugant augalus nuo amarų, galima purkšti insekticidais, bet padaroma didžiulė žala geriesiems vabzdžiams ir žemei. Tad daug geriau nurinkti juos ir sutraiškyti pirštais, ar apipurkšti stipria vandens srove, muilinu vandeniu, karštu 80-85 C temperatūros vandeniu, naudoti kitas namines priemones, kurios nekenkia kitiems augalams ir visai gamtai. 
Esu išbandžiusi:
1 stiklinė medžio pelenų praskiesta 1 litru verdančio vandens, nusistovėjus parą laiko, permaišyti, purkšti augalą su amarais. Augalo žemės plotą palieti vandeniu. 

Amarų iškamuotą augalą galima purkšti šeivamedžio lapų arbata, kuris turi daug kompleksinių medžiagų, stiprinančių augalus. 


Amarus atbaido česnakai, nasturtės. Nuo senų laikų daugelis gėlininkų šalia rožių krūmo įkasa po česnako skiltelę. Česnakai papildomai dirvožemį aprūpina siera, bei kitomis, rožėms reikalingomis mineralinėmis medžiagomis, apsaugo rožes nuo miltligės. O šalia rožių augantis laiškinis česnakas, turintis tas pačias savybes, kaip ir paprastas česnakas, ne tik atliks naudingą darbą, bet ir atrodys patraukliai. 

Jei sudomino, jų daigų galite įsigyti ČIA


Pačios geriausios sodo draugės ir amarų medžiotojos yra boružės. Taigi pačioje gamtoje vyksta biologinė kova ir be žmogaus įsiterpimo.

Pas mus prekyboje dar nėra dėželių su įvairiais sodo pagalbininkais, tad savo sklypuose sodininkai sodina įvairių augalų, kurie pritrauktų geruosius vabzdžius. Šalia daržovių ir kitų daugiamečių gėlių naudingiems vabzdžiams reikėtų sodinti kraujažolių, ežiuolių, serenčių, šalavijų, kurie yra žiedadulkių šaltinis. Taip pat gausiai išskiria nektarą kosmėja, krapas, paprastasis pankolis, laibenis, gvaizdūnė, grikis, sidabražolė.


    

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Siauralapis gaurometis (ožkarožė)

augalų gydymas natūraliomis priemonėmis

katžolė citrininė