katžolė citrininė

Citrininė katžolė (nepeta cataria L. citriodora)

Daugiametis vaistinis augalas. Pagal aprašymus internete, tai kačių pamėgtas augalas, gaminami žaislai katėms, prikimšti katžolės žaliavos. Sugundė ji mane prieš keletą metų prie sėklų stendo tuo, kad yra melisų skonio. Ir tikrai, arbata kvepia kaip melisa, nežinodamas gali suklysti. Vėlų vasaros vakarą, užplikytas žalias lapelis kvepiančios katžolės, puikus pasirinkimas prieš miegą. Rašoma, kad katžolė turi ir vaistinių savybių. Mano mėgstamas mišinys: katžolė, raudonėlis, truputis juozažolės ir maža dalis vaistinio šalavijo. Kaip rašoma, visos jos turi bendras savybes: ramina nervų sistemą, gydo nemigą, mažina stresą, naikina mikrobus, stiprina organizmą, gerina virškinimą, peršalus palengvina atsikosėjimą, gydo bronchitą, astmą. 
Pažymima, kad katžolė turi daugiau raminamųjų medžiagų nei valerijonas. Gerina organizmo atsparumą ligoms, turi teigiamos įtakos širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos darbui, gerina apetitą. Katžolė pirmais metais užauga iki 50 cm., o jau antraisiais ir trečiaisiais metais užauga iki 1 metro. 
Žydi gausiai nuo liepos pabaigos, subrandina sėklas ir savaime pasisėja. Stipriems šalčiams, ypač besniegę žiemą, neatsparios.

 Katžolė dešinėje šalia juozažolės, melisos, medetkos.  
Auginu katžoles skirtingose daržo vietose ir tarp gėlių, kasmet atnaujindama jaunus daigus. Jų kvapas atbaido bloguosius vabzdžius. 
Žaliavą džiovinimui renku pradėjus jai žydėti. Pastebėjau, kad džiovinta katžolė, ilgiau nei melisa, išlaiko kvapą. Augalo kotelių neišmetu, jų nuovirą naudoju pirties garui, nereikia pirkti eterinių aliejų.
Katžolės arbata tikra atgaiva šaltais žiemos vakarais.. pakvimpa tikra vasara..


Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Dekoratyviniai česnakai (Allium)

Adventas