Žemė Mano Namai


Artėjančios Dangaus ir Žemės šventės virpina kiekvieno sielą.  Pradėjusi rašyti šį tinklapį, pažadėjau sau, kad piešiu tik geras, pozityvias akimirkas.. 

"Viskas, kas neatiduota, prarasta."
/Šv. Bernadeta/

Bet visgi liečiu tai kas skauda man, tikiu ir daugeliui..


Vis aiškiau suvokiu.. kad ne tik patys namai, kuriuose gyvenu, miestas.. žemelė sodyboje, bet visa kas už tvoros, visa Žemė.. tai mano namai.. Kaip ir namai kiekvieno žmogaus, ir bet kokios gyvos būtybės.. 

Šiandien aš negyvenu taip, kad Žemė pilnai mus išmaitintų, mus maitina ūkininkų turgus ir prekybos centrai... Tai ir suvokimas apie Žemę paviršutinis, Žemė man visada buvo šilti vakarai su draugais, vabzdžių dūzgimas, gėlių kvapai.. žolelių arbata, galimybės darbe, kelionės.. tiesiog gyvenimas..  Visa tai kas gražu..

O Žemė verkia teršiama fermų, nuo masinio pramoninio ūkininkavimo, miškų, pelkių, durpių naikinimo.. 

Visi mes, Žemės vaikai, nusipelnėme pagarbos vienas kitam.. 
Tačiau dažniausiai, mes žmonės, kaip dominuojanti būtybė, manome, kad Žemė ir jos resursai, visa tai tik mūsų poreikiams tenkinti ir su Žeme, jos augalais ir gyvūnais, elgiamės neatsakingai ir išnaudotojiškai. 


"Patirtis - tai mokykla, kurioje žmogus sužino, koks anksčiau buvo kvailas." /H. V. Šo/ 


Iš savo sodininkavimo patirties, galiu pasidžiaugti, kad būdama miesto vaikas, pripratau prie varlių, sliekų, kitokių nelabai malonių gyvių ir net prie kurklio draugijos, kurio labai nemėgau ir naudojau prieš jį net chemines priemones. Išties viskas yra labai paprasta - Žemė turi savo dėsnius ir viską sutvarko pati. Kurklys suvalgo mano kelias daržoves, o jis pats yra puikus maistas kurmiui, paukščiui ar kiaunei.. Kurklių negaudau jau keletą metų ir pastebėjau, kad jų nedaugėja ir jie vis mažiau lenda man į akis :) Taigi viskas sukasi ratu, vieni kitus maitina, tad paskutiniu metu laikausi požiūrio "visiems visko užteks".


Seniau labai bijojau šikšnosparnių, bet sužinojusi, kad jie sunaikina daugybę vabzdžių kenkėjų, dėl ko nebereikia taikyti ūkiams chemikalų ir yra sparčiai nykstanti rūšis, pakeičiau savo nuomonę. Kiekvieną pavasarį dabar net nerimauju, jei vakarop nepamatau pievoje, meilės šokį šokančių, šikšnosparnių porelės. Reikėtų suregzti kokį namelį jiems. 
Vietoje durpių stengiuosi naudoti kitas alternatyvas - pušų ar eglių spyglius, medžių lapus.. Nenaudoju jokių chemikalų naikinti ligoms ar kenkėjams, jei prireikia tai yra puikių natūralių naminių priemonių, bet dažniausiai gamta susitvarko pati. 
Trąšos taip pat ardo grunto pusiausvyrą, tad tik retkarčiais stengiuosi naudoti natūralias, ekoligiškas trąšas. Be jų irgi galima išsiversti, gamtos dovanų apstu, nuovirai iš žolelių ir t.t. 

Kiekvieno mūsų indėlis ir atsakingas požiūris į gamtą, kad ir labai mažas, duos naudos. 
Įvairūs žalieji judėjimai skelbia, kad mažoji sodininkystė išgelbės pasaulį, jau dabar įvairiose šalyse žmonėms suteikiami laisvi žemės plotai sodininkavimui.
Tačiau monopolininkai daro viską, kad maži sodai išnyktų, siekia valdyti ir sėklų paskirstymą. Apie tai nuostabus prancūzų režisierės Coline Serreau filmas Lokalus globalių problemų sprendimasAntropocentriško žmogaus savęs pastatymą į centrinę poziciją, dominavimą prieš gamtą, požiūrį į žemę ir kitus jos gyventojus, puikiai parodo animacininko Steve Cutts  sukurtas filmukas "Žmogus".
Masiškai kertami seniausi (100 mln. metų) Amazonės atogrąžų miškai (didžiausia gyvųjų organizmų buveinė), tai mūsų planetos plaučiai, nyksta pelkės, jos lyg Žemės kraujagyslės, kurios atsakingos už visą tolimesnę Žemės ekosistemą, nyksta paukščiai.... be kurių gyvenimas Žemėje taptų labai nykus..
Gulbės gruodį

Filmas HOME, jį norisi kaskart pažiūrėti iš naujo dėl gražių vaizdų, kokybės ir dėl įdomios informacijos. 


Klausiu savęs - kas man yra Žemė?.. 
Taip, tai mano namai..

Paradoksas, tačiau mes, žmonės, vienintelė būtybė naikinanti pati save. Jau nekalbant apie tam tikrus vartojamus produktus, genetinius bandymus, sukūrėme daugybę taisyklių ir normų, kad galėtume teisti tuos, kurie jų nesilaiko..


Mums niekas nesuteikė teisės smerkti ir kaltinti klystančių, nes mums nesuteikta žinoti kas yra tiesa..
Akyse pernai žiemą matytas vaizdas - moteris prie šiukšlių konteinerio, renkanti kažkieno išmestas virtas bulves.. 
Ar galiu smerkti, ar bent jau bandyti pagalvoti, kad ji kažkada, galbūt, suklydo.. Ne, neturiu teisės... 
Visi mes Dievo vaikai..
   
"--jeigu bent vienas dalykas yra svarbus, vadinasi, viskas yra svarbu. 
Tu pats esi svarbus, todėl viskas, ką darai, taip pat yra svarbu. 
Kaskart, kai tu atleidi, pasaulis pasikeičia;
kaskart, kai ištiesi ranką ir palieti širdį ar prisilieti prie kieno nors gyvenimo, pasaulis pasikeičia;
visais gerumo ar tarnystės atvejais, nesvarbu, matoma tai ar ne, įgyvendinami mano (Dievo) tikslai - 
ir pasaulis tampa kitoks."
WM. Paul Young "Trobelė"
  


neleiskime užšalti mūsų širdims.. 
šilto ir jaukaus švenčių laukimo.. 

4 komentarai:

  1. You have a beautiful blog with all the winter scenes and the positive words.Thank you for visiting my blog.

    AtsakytiPanaikinti

Ačiū apsilankius ir palikus šiltą žodį. Jei kartais neatsakysiu į Jūsų komentarą, atleiskite, tuomet apsilankysiu Jūsų tinklapyje. salma

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...